Léčba opruzenin nejen u dětí: Jak zklidnit pokožku?
Opruzeniny nejčastěji vznikají při zapaření pokožky, kdy dochází k jejímu podráždění. Objevují se na místech, kde je pokožka namáhána třením - pod prsy, na vnitřní straně stehen, v podpaží a podobně. U dětí se objevuje zejména z důvodů dlouhodobého působení tělních tekutin.
Léčba opruzenin
Aby léčba opruzenin byla úspěšná, je třeba zaměřit se na postižená místa. Jedná se o symptomatickou léčbu, jelikož jakmile se opruzeniny objeví, je nutné řešit následky, nikoliv jejich příčinu. Prvními klíčovými kroky je jemné omytí pokožky, kterou je nutné následně nechat oschnout, nikoliv otírat. Pro rychlejší postup lze pokožku chvilku fénovat fénem s vlažným vzduchem. Skvělým pomocníkem je také dětský pudr, který stačí jednoduše nanést, a poté nechat postižené místo volně dýchat.
Plenková dermatitida
U dětí se opruzeniny mohou objevit po kontaktu pokožky s močí a stolicí. Jedná se o poměrně častý problém, který je však třeba rychle řešit. Plenky jsou sice skvělým pomocníkem, ovšem nedokáží dítě udržet v suchu na mnoho hodin. Proto je důležité ji dostatečně často měnit, abyste předešli vzniku opruzenin. Plenková dermatitida je nepříjemná, vzniklou vyrážku je nutné vhodně ošetřit.
Opruzeniny - léčba
Když se objeví opruzeniny, léčba není žádná věda. Je však třeba vědět, jak postupovat. Krom omytí místa a použití dětského pudru se nabízí i další skvělé produkty. Jestliže zarudnutí a pálení neustupuje během několika dní, je vhodné aplikovat antimykotika proti kvasinkám a houbám, které se na postiženém místě mohou objevit. Na zarudlou nerozpraskanou kůži lze použít také Dermaguard. Tento produkt zabraňuje množení bakterií a urychluje tak hojení.
Dermaguard najde své využití také jako prevence - vytváří totiž na pokožce mikrofilm, který zabraňuje zpětnému působení potu či jiných tekutin na kůži. Lze tak předejít vzniku zánětu, tedy opruzenin.