Jak si poradit se škůdci v domácnosti
Škůdci se nám vetřou do domácnosti ani nevíme jak. Vždycky si najdou i tu nejmenší skulinku, kterou by se mohli dostat k vám do spižírny nebo do matrace. Pokud na myši, potkany nebo třeba štěnice doma narazíte, účinně s nimi bojujte.
Jed na potkany a myši pokládejte postupně
Hlodavci obecně mají velmi dobrý čich. Lákavé vůně potravy jsou schopni vycítit na velkou vzdálenost. Je tedy jasné, že jed na potkany a myši musí pro ně lákavě vonět. Nejlepší je návnadu podávat v deratizačních staničkách, které zaručí, že otrávené krmivo nebude roztahané po okolí. Návnadu musíme kontrolovat a vždy, když zmizí, ji zase doplnit. Tento postup opakujte do té doby, dokud otrávená potrava bude mizet. Poté ihned vyhledejte uhynulá zvířata a zlikvidujte je.
Když jed na potkany nezabírá
Pokud v domácnosti narazíte na potkana, může se vám ale stát, že otrávená potrava nemizí. Potkani jsou poměrně dost inteligentní, a pokud uvidí ve svém okolí něco nového, budou se tomu vyhýbat. Bojí se nových věcí a mají k nim určitý respekt. Nejprve vyšlou toho nejslabšího z nich, aby se přesvědčili, že jim to neublíží. Jed na potkany proto musíte nastražit opatrně, pokud chcete zahubit všechny přivandrovalé potkany. Začněte tak, že budete nabízet nezávadné jídlo. Potkani získají důvěru a začnou si pro potravu pravidelně chodit. V té chvíli přidejte otrávené složky k potravě.
Past na štěnice pomáhá téměř okamžitě
Pokud vás netrápí hlodavci, možná máte ten druhý problém. Štěnice jsou velkým problémem, který doma nikdo řešit nechce. I když ovšem budete dodržovat všechna pravidla hygieny, nemůžete zaručit, že se k vám nevypraví. Štěnice proklouznou velice snadno a svou oběť si dopředu očuchají. Vycítí potravu i přes zeď, takže pokud je má doma někdo ze sousedů, nemůžete si být jistí, že nenavštíví i vás. Past na štěnice začíná účinkovat okamžitě. Přiláká je k sobě vůní, a jen co přijdou blíže, chytí se do pasti - přilepí se.
Bojujte se škůdci účinně.